Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Latanie w polskich górach

Latanie w polskich górach 2014/02/07 15:00 #12399

  • Agi
  • Agi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 2953
  • Oklaski: 19
  • Otrzymane podziękowania: 338
Niedługo może być u nas podobnie.. ;)



"Dzień bez zaglądnięcia na Forum, jest dniem straconym" - Dr Flatter
"Jak jest?? Jest lotnie!!"
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Agi.

Latanie w polskich górach 2014/02/07 15:41 #12401

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Tak moze byc , ale przy Zero lataniu w Gorach i z ani jednej Rampy Startowej w Polsce . Hol " F " prwadopodobnie przy dwoch motolotniach . Glosujmy dalej na sympatykow pilki :huh: .
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Latanie w polskich górach 2014/02/07 19:39 #12402

  • endrju
  • endrju Avatar
  • Wylogowany
  • Instruktor, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Instruktor, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 290
  • Oklaski: 26
  • Otrzymane podziękowania: 164
że hy....? :blink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Latanie w polskich górach 2014/02/07 20:19 #12403

Piotrolot napisał: Tak moze byc , ale przy Zero lataniu w Gorach i z ani jednej Rampy Startowej w Polsce . Hol " F " prwadopodobnie przy dwoch motolotniach . Glosujmy dalej na sympatykow pilki :huh: .


Piotrolot co ty się uparłeś z tymi rampami? Jak chcesz taką rampę zbudować, to przyjedź do Polski, weź młotek, piłę, gwoździe i deski. Jak znajdziesz miejsce, to zaczynasz kopać i zbijać. To może ci deko popuści z tymi rampami.
Co do latania na lotni w Polsce, to mogę powiedzieć, że sytuacja od momentu, kiedy robiłem kurs lotniowy, to bardzo się poprawiła. Z roku na rok coraz, to więcej pilotów latających na lotniach. Na dodatek, to mamy w Pińczowie super miejsce do latania, gdzie jest wszystko poukładane jak należy i zorganizowano na samym wysokim poziomie. Umiesz latać i masz wszystkie kwity do latania, to przyjeżdżasz i latasz.
Piotrolot a jak ci się nudzi, to weź i powycinaj jeszcze jakieś nowe wycinanki kolorowe a nasze latanie zostaw w spokoju.
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Latanie w polskich górach 2014/02/07 20:19 #12404

  • daf
  • daf Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot
  • Pilot
  • |_ /\ T /\ /\/\
  • Posty: 557
  • Oklaski: -3
  • Otrzymane podziękowania: 38

Piotrolot napisał: Tak moze byc , ale przy Zero lataniu w Gorach i z ani jednej Rampy Startowej w Polsce . Hol " F " prwadopodobnie przy dwoch motolotniach . Glosujmy dalej na sympatykow pilki :huh: .


Na co dzień mam do czynienia z abstrakcją w pracy i jakoś sobie radzę, ale zrozumienie tej wypowiedzi jeszcze wykracza poza moje możliwości...krotko mówiąc, że jak? :huh:
Airborne FUN 160 >> Thalhofer Vector >> Airborne Blitz 146
ZK-B 2012r., w powietrzu 18 godz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez daf.

Latanie w polskich górach 2014/02/07 22:56 #12406

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583

Ok - chodzi mi masowosc sportu w jednym Osrodku . Wiadomo , ze kochacie Pinczow ale np Tomek - Szczecin musi jechac wzdloz Polski , aby sie przeleciec i musi spalic dwa zbiorniki paliwa . Fotografia przedstawia systuacje na zawodach - ok . Mialem na mysli normalna sytuacje w polskich gorach gdzie mozna by bylo przy prawidlowej Polityce latac wszedzie . Niestety na polskie gory piloci lotniowi moga tylko popatrzec . Czy to jest normalne ??? Paradudki kozystaja z gor pelna geba a durni parkowcy udaja ze nie rozumieja co to jest lotnia . Dlaczego, aby sie przeleciec na lotni w polskich gorach moge tylko to zrobic na Zarze i to " ostroznie " . Polskie gory sa dlugie i siegaja od wschodu do Zachodu kraju . Dlatego dodalem z ironia , glosujmy dalej na sympatykow Pilki i tych ktorzy ja popieraja . Zycze Polskim Pilotom aby w kraju bylo 1000 sztywnoplatow i aby latano wszedzie bo Polska kocha szybownictwo i Lotniarstwo . Niestety sam widze co Sebastian Kawa opowiada o stanie polskiego szybownictwa . O stanie lotniarstwa nie wspomne . Kupujac sztywnoplat wiazecie sie automatycznie z Pinczowem , ;) albo Mieroszowem . Pytam gdzie pozostaje nasza wolnosc na sztywnoplatach w gorach . O transporcie tego 40 kg klotza na wlasnym garbie nie wspomne. Przesiadka na dwie kabiny koleji linowej bedac solo to horor . Zycze Wam 1000- ca sztywnoplatow ale nie chcial bym sie czuc w polskich gorach startujac lotnia jak przestepca lotniowy . ;)
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot
Podziękowali: endrju

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotrolot.

Latanie w polskich górach 2014/02/07 23:19 #12407

Piotrolot napisał:
Ok - chodzi mi masowosc sportu w jednym Osrodku . Wiadomo , ze kochacie Pinczow ale np Tomek - Szczecin musi jechac wzdloz Polski , aby sie przeleciec i musi spalic dwa zbiorniki paliwa . Fotografia przedstawia systuacje na zawodach - ok . Mialem na mysli normalna sytuacje w polskich gorach gdzie mozna by bylo przy prawidlowej Polityce latac wszedzie . Niestety na polskie gory piloci lotniowi moga tylko popatrzec . Czy to jest normalne ??? Paradudki kozystaja z gor pelna geba a durni parkowcy udaja ze nie rozumieja co to jest lotnia . Dlaczego, aby sie przeleciec na lotni w polskich gorach moge tylko to zrobic na Zarze i to " ostroznie " . Polskie gory sa dlugie i siegaja od wschodu do Zachodu kraju . Dlatego dodalem z ironia , glosujmy dalej na sympatykow Pilki i tych ktorzy ja popieraja . Zycze Polskim Pilotom aby w kraju bylo 1000 sztywnoplatow i aby latano wszedzie bo Polska kocha szybownictwo i Lotniarstwo . Niestety sam widze co Sebastian Kawa opowiada o stanie polskiego szybownictwa . O stanie lotniarstwa nie wspomne . Kupujac sztywnoplat wiazecie sie automatycznie z Pinczowem , ;) albo Mieroszowem . Pytam gdzie pozostaje nasza wolnosc na sztywnoplatach w gorach . O transporcie tego 40 kg klotza na wlasnym garbie nie wspomne. Przesiadka na dwie kabiny koleji linowej bedac solo to horor . Zycze Wam 1000- ca sztywnoplatow ale nie chcial bym sie czuc w polskich gorach startujac lotnia jak przestepca lotniowy . ;)


Piotrolo ty mocno dramatyzujesz całą sytuacje. Jak doskonale wiesz że góry mamy na południu. Więc całą Polska jest wprawie płaska i nie ma co dramatyzować z tego powodu. Jak ktoś chce pojechać i polatać w górach, to można spokojnie zrobić we za granicą Polski. Słowenia, Włochy i tak dalej. Są ośrodki za granicą gdzie się fantastycznie lata. Umawiamy się na wspólny wyjazd i jazda. A co do latania w polskich górach, to powiem z własnego doświadczenia że latać tam bardzo niebezpiecznie. Głównie chodzi o miejsca do lądowania a ich jako takich przygotowanych dla lotni wprawie nie ma. Czasami na glajcie nie jest łatwo wylądować a co dopiero na lotni. Wiem bo latam na glajcie i wiem jak jest czasami z lądowiskiem. Przykładowo raz lądowałem na glajcie w Limanowej. Tak się zdarzyło że nie znalazłem noszenia i ...... :huh: Na lotni bym raczej zaparkował na drzewie a nie wylądował tam gdzie wylądowałem na glajcie. To dla czego mamy ryzykować? Tylko dla tego żeby tobie się poprawiło w nastroju i w statystyce jaką tam sobie prowadzisz?
Co do reszty co nie mogą przyjechać do Pińczowa. A tak na prawdę to nie ma problemów. Jest wiele ośrodków i szkół paralotniowych, gdzie się używa wyciągarki do holowania. Tak spokojnie można się holować na lotni. A latania na płaskim jest sporo bezpieczniejsze pod względem lądowisk. Tak jak pisałem że latanie w górach, to można organizować sobie nawzajem za granicą, przykładowo na zawodach. A trenować z powodzeniem można w domu na płaskim :)
To zapytam ciebie Piotrolocie, dla czego piloci lotniowi mają ryzykować i wypruwać sobie żyły żeby na siłę latać w polskich górach?
Plan działań jest banalnie prosty. Trenować w dom a wspólnie wyjeżdżać na zawody - Słowenia, Włochy i tak dalej.
Treba latać regularnie i robić to jak najbardziej bezpiecznie. :)
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Podziękowali: Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Latanie w polskich górach 2014/02/08 10:06 #12410

  • bartek
  • bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 1236
  • Oklaski: 16
  • Otrzymane podziękowania: 263
Rusłan czepiasz się. Co w tym złego że Piotr chciałby polatac jak cywilizowany człowiek w gorach w PL? Ja moze bez nacisku na rampe, ale też bym chciał normalności ..
Atos VR, Aeros Discus C, Mosquito NRG
(wcześniej Aeros Discus, UP TRX, Kanion Bravo)
ŚK 2001
Podziękowali: Mikołaj

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Latanie w polskich górach 2014/02/08 11:35 #12411

bartek napisał: Rusłan czepiasz się. Co w tym złego że Piotr chciałby polatac jak cywilizowany człowiek w gorach w PL? Ja moze bez nacisku na rampe, ale też bym chciał normalności ..


Bartek kto, kto ale ty mnie zadziwiłeś swoją odpowiedzią.
Góra Żar - spokojnie możesz polatać. Z góry Żar spokojnie można polecieć na przelot. Jak wieje wiatr z zachodu, to w linii prostej do Przemyśla masz 255km
W Beskidzie Wyspowym jest masa startwowisk przygotowanych przez paralotniarzy. Jedynie trzeba albo wynieść lotnie lub wyjechać samochodem terenowym. Lądowiska też przygotowane dla paralotniarzy i trzeba się liczyć z tym że trzeba bardzo dokładnie wytracać wysokość i lądować na przygodnym terenie a nie na równiutkim lotnisku, na przykład takie jak jest w Pińczowie czy w Masłowie.
I jeszcze jedno Bartku jak wiesz że większość startwowisk należą do stowarzyszeń paralotniowych. Takie stowarzyszenie opiekuje się takim startowiskiem i jak byś chciał wybudować rampę, to najpierw dogadaj się z nimi a później daj im kasę na budowę rampy.
Reasumują, to wprawie wszystkie startowiska należą do stowarzyszeń paralotniowych. Krótko mówiąc są prywatne.
I chyba każdy rozumie, że przed wyjazdem na takie startowiski, czy to Żar czy Szczyrk, to trzeba się skontaktować z stowarzyszeniem do którego należy to startowisko i zapytać o warunki korzystania z ich startowiska. A jak startujesz bez uzgodnienia, to tak jak bys jechał w tramwaju na gapę!!! :ohmy:
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Ruslan Bushchak.

Latanie w polskich górach 2014/02/08 12:50 #12412

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583

Reasumują, to wprawie wszystkie startowiska należą do stowarzyszeń paralotniowych. Krótko mówiąc są prywatne.


i to kolejna tragedia Narodowa w Demokracji . Doszlo do tego , ze jak paralotniarze pierdna to lotniarze musza powiedziec pochwalony . Na Zachodzie w normalnych warunkach , kazdy moze latac ze wszystkich startowisk na wlasna odpowiedzialnosc . Zalecana jest Licencja i Ubezpieczenia bo rachunki za nieszczescia bedzie musial poniesc textylny lotnik sam . Startowiskami opiekuja sie kluby i jego czlonkowie moga wcisnac ci w reke Bilet Startowy . Instruktor miejscowej szkoly moze zapytac cie o licencje . NIKOGO nie trzeba sie prosic i wlazic bez mydla aby oderwac sie od Gor . W tzw Osrodkach musicie sie NAGINAC bo albo holowka jest prywatna albo teren startowy jest
prywatny . Parki narodowe rowniez uwazaja ze teren parku jest prywatny . W tej prywacie paradudki po roku 1986 wygospodarowali sobie na garbie lotniarzy w Polsce startowiska lotniowe jako startowiska spadolotowe pod kara - pytam czy to jest normalne ???? W ogole dajmy spokoj bo faktycznie nie potrzebnie podpisalem pod fota Agi . Dopiero jak bedziemy mieli 1000 sztywnoplatow w Polsce a Andrzej w Mieroszowie wyszkoli przyszla kadre Lotniarzy i zaczniemy sie DUSIC w dwoch osrodkach wtedy moze cos Mlodziez zmieni . Politycy obniza nam " Sufit " jak w Austrii i bedzie cacy . Andrzej dodaje zawsze na zakonczenie optymistyczne " Damy Rade " i zawsze sobie wlasnie tak powtarzam patrzac Optymistycznie w Przyszlosc ;)
[/color]
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotrolot.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena